Střední škola, Základní škola a Mateřská škola

Přerov, Malá Dlážka 4

  
  
  

MENU

Projekt Ovoce do škol probíhá od roku 2010.

Cílem projektu "Ovoce do škol" je zvýšit oblibu produktů z ovoce, zeleniny přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit stravovací návyk ve výživě dětí,  zlepšit zdravotní stav mladé populace, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny.

Projekt "Ovoce do škol" spadá do kompetence Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského intervenčního fondu. Na přípravě se podílelo i MŠMT, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo financí.

Prostředky na tento projekt poskytuje Evropská unie 73% a Česká republika 27%.

Dodavatelem pro naši školu je Laktea, o.p.s. 

Do projektu jsou na naší škole zapojeni všichni žáci 1. -5. ročníku základní školy praktické

a žáci 1. – 6. ročníku základní školy speciální. Mají nárok na dotované ovoce a zeleninu ZCELA ZDARMA, ke konzumaci ve škole, a to 1 - 2x měsíčně

Dodávky obsahují pestrý sortiment čerstvého ovoce, zeleniny i 100% ovocných a zeleninových šťáv.  Vše bez konzervantů, přidaného cukru, soli, tuků a sladidel.

O produkty je mezi dětmi velký zájem. Velmi oblíbené jsou především 100% ovocné a zeleninové šťávy, balené v krabičkách s brčkem nebo PET obalech s uzávěrem. 

Děti jsou seznamovány také s novými druhy ovoce, například Kaki ze Španělska. Toto ovoce hodně dětí nikdy nevidělo či jedlo poprvé v životě.

 Výdej probíhá ve třídě o přestávce, nebo před koncem vyučování, podle časových možností. Produkty vydává třídní učitel.

O d ledna 2014 připravila společnost Laktea ve spolupráci s odborníky nový projekt FITKONTO, který je zaměřen na zdravý životní styl dětí a novým moderním způsobem se je bude snažit vést ke zdravé výživě, pohybu, atd. Součástí projektu jsou i praktické informace týkající se cvičení, výživy, vaření podle jednoduchých receptů, tipů na školní výlety, ale také teoretických základů a vysvětlení řady pojmů, které žáci mohou využít např. při zpracování referátů nebo domácích úkolů. Bližší informace k projektu je možné nalézt na stránkách www.fitkonto.cz