Střední škola, Základní škola a Mateřská škola

Přerov, Malá Dlážka 4

MENU

Plavci z Přerova bodovali na Mistrovství ČR mentálně postižených sportovců

Již mnoho let se plavecký oddíl SK VOK Přerov při ZŠ a MŠ Přerov, Malá Dlážka 4 s úspěchem zúčastňuje Mistrovství České republiky mentálně postižených sportovců v plavání v Liberci.

Již při kvalifikačních závodech, které se konaly 13. dubna ve Zlíně, se potvrdilo, že i v letošním roce máme skvěle připravené plavce. S velkými nadějemi jsme se rozjeli na mistrovské závody do Liberce. Závodilo se v kategoriích žáci, žačky, junioři, juniorky, muži a ženy, které byly dále rozděleny dle stupně mentálního postižení plavců a to na třídu A a třídu B. Plavaly se tyto disciplíny: 50m prsa, 100m prsa, 50m volný způsob, 50m znak, 100m volný způsob a štafety. Závody zahájila místopředsedkyně Českého svazu mentálně postižených sportovců paní Alena Erlebachová.

Všichni plavci soutěžili v duchu fair-play, navzájem se povzbuzovali, panovala výborná nálada. Závodníci našeho SK VOK Přerov se ve velké konkurenci neztratili. Anna Oláhová vybojovala zlatou medaili za 50m volný způsob a časem 1:01,64 se stala mistryní republiky v této disciplíně. Svou medailovou sbírku doplnila ještě bronzovou příčkou na 50 m prsa. Jana Vostrá  byla dvakrát na 3. místě na trati 50m volný způsob a 100m prsa. Všem našim sportovcům gratulujeme k výborným výsledkům.

Po vyhlášení výsledků, závěrečném focení a blahopřání jsme se vydali na dlouhou cestu domů. Byli jsme vyčerpaní, ale velmi spokojení.