Střední škola, Základní škola a Mateřská škola

Přerov, Malá Dlážka 4

  
  
  

MENU

100 let republiky

I v přerovské nemocnici si děti připomněly 100. výročí založení republiky

V průběhu měsíce října si děti, hospitalizované na Dětském oddělení, v rámci výuky a činnosti ZŠ a MŠ průběžně připomínaly významné výročí našeho státu - 100. výročí založení republiky.

Učitelky děti seznámily se státními symboly, vyprávěly si s nimi o místě, kde žijí a která známá místa naší vlasti navštívily. Děti pracovaly na interaktivní tabuli, vyhledávaly významná místa na mapě ČR, kulturní a přírodní zajímavosti naší republiky.

V rámci relaxace učitelky četly a vyprávěly pověsti a příběhy z české historie, s dětmi společně zpívaly lidové písně. Děti malovaly obrázky k významnému výročí, kterými vyzdobily prostor dětské herny. Tyto výtvory byly potěchou nejen pro jejich blízké, ale i pro ostatní návštěvníky.

 

Mgr. Leona Novotná a Bc. Jana Krejčí

(učitelky SŠ, ZŠ a MŠ Přerov, Malá Dlážka 4 – pracoviště Dětského oddělení nemocnice v Přerově)