Střední škola, Základní škola a Mateřská škola

Přerov, Malá Dlážka 4

  
  
  

MENU

Divadelní představení - Little red riding hood

V úterý 26. ledna se žáci 6. – 9. ročníku zúčastnili divadelního představení Little red riding hood. Jde o činoherní anglicko – českou pohádku, inscenovanou jako učební pomůcka pro začátečníky.

Autoři představení se snažili lehkou a hravou formou obohatit hodiny anglického jazyka. Použitá slovní zásoba, jednoduchý přítomný a průběhový čas umožňují využít vědomosti žáků - začátečníků nabyté v prvních letech výuky cizího jazyka.

Little Red Riding Hood (Červená karkulka) je pohádkový příběh, který  v českém znění známe v mnohých prozaických i dramatických podobách.  Neexistuje dítě, které by příběh o Červené karkulce, vlkovi a babičce neznalo. Proto i v anglické verzi této pohádky, jakmile žáci něco přeslechnou, dokážou se bez problémů zapojit do děje. Zpracování v hravé, nápadité a moderní podobě, s jemnou dávkou mravního ponaučení, je podpořené veselými písničkami.

Příběh začíná netradičně - Červené karkulce se nechce jít do školy, protože právě dnes píšou tu nejtěžší písemku. Vymyslí si, že musí jít na návštěvu k nemocné babičce. O tom, kolik starostí přinese jedna hloupá, zbytečná lež, a o tom, že za školu se opravdu chodit nemá, se dozvěděli naši žáci v divadle.

DSC_0838.jpg